LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™ 70612: Den grønne ninjas robotdrage

Vejl. pris 449,00 kr.
Fra 2.524,00 kr.
På lager hos
1 / 2 butikker
Prisen har aldrig været højere
600 kr. 2.524 kr.

Prissammenligning for LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™: Den grønne ninjas robotdrage

I tabellen herunder giver vi dig de bedste danske priser på LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™-sættet Den grønne ninjas robotdrage (modelnr. 70612). I øjeblikket sælges sættet hos 2 danske shops og lige nu får du LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™: Den grønne ninjas robotdrage billigst hos CDON; her koster det 2.524,00 kr.

LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™-sættet Den grønne ninjas robotdrage er udgået af LEGOs sortiment, så der er stor risiko for at det snart bliver udsolgt hos forhandlerne.

Tag kampen op mod Garmadon med den grønne ninjas robotdrage!

Snyd den grønne ninjas onde far, Garmadon, med denne mægtige robot fra LEGO® NINJAGO® FILMEN. Den grønne ninjas robotdrage har bevægelige snappende kæber, fuldt bevægelig krop, hjulaktiveret piskende hale, 2 benmonterede knopskydere og 2 skjulte pop ud-jetmotorer. Dette sæt indeholder 4 minifigurer med forskellige våben, bl.a. den grønne ninjas sværd og Garmadons laserpegepind, som giver endnu flere muligheder for kampfyldt rolleleg.

Prisudvikling for LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™: Den grønne ninjas robotdrage

Grafen herunder viser prisudviklingen for LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™-sættet Den grønne ninjas robotdrage (modelnr. 70612). Den sorte linje viser den billigste pris for sættet på den pågældende dag.

LEGO THE LEGO® NINJAGO® MOVIE™-sættet Den grønne ninjas robotdrage er udgået hos LEGO og vi forventer ikke at prisen kommer til at falde.

Laveste pris på dagen

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange butikker har LEGO 70612 - Den grønne ninjas robotdrage på lager?

Én ud af 2 butikker har sættet på lager lige nu.

Hvor er LEGO 70612 - Den grønne ninjas robotdrage billigst?

CDON har sættet billigst i øjeblikket til 2.524,00 kr.

Hvad er aldersanbefalingen for LEGO 70612 - Den grønne ninjas robotdrage?

Sættet anbefales til alderen 8 til 14 år.

Hvor mange klodser indeholder LEGO 70612 - Den grønne ninjas robotdrage?

Sættet består af 544 klodser.

Specifikationer

Modelnr.
70612
Navn
Den grønne ninjas robotdrage
Vejl. pris
Laveste pris netop nu
Laveste pris nogensinde
600,00 kr. hos Toysstore (28. november 2025).
Rabatgruppe
Alder
8-14
Antal klodser
544
Antal minifigurer
Ingen
Dimensioner
—
Udgivelsesdato
31. juli 2017
Udgået
30. november 2019
EAN
5702015592581
Tilføjet på brickzone
2. december 2024