LEGO 42236 Technic: Specialdesignet Ford Mustang GT-bil

Vejl. pris 799,95 kr.
Fra 495,00 kr. - 38%
På lager hos
40 / 41 butikker
Prisen er omkring gennemsnittet
120 kr. 800 kr.
Billigst
Klodskassen
LEGO Technic 42236 Specialdesignet Ford Mustang GT-bil På lager 495,00 kr. - 38%
Amazon.de Verificeret partner
LEGO Technic Specialdesignet Ford Mustang GT-bil 42236, 973 stykker På lager 507,67 kr. - 37%
Alternate Verificeret partner
Technic Ford Mustang GT Bil fra tuningværkstedet, Bygge legetøj På lager 520,00 kr. - 35%

Prissammenligning for LEGO Technic: Specialdesignet Ford Mustang GT-bil

I tabellen herunder giver vi dig de bedste danske priser på LEGO Technic-sættet Specialdesignet Ford Mustang GT-bil (modelnr. 42236). I øjeblikket sælges sættet hos 41 danske shops og lige nu får du LEGO Technic: Specialdesignet Ford Mustang GT-bil billigst hos Klodskassen; her koster det 495,00 kr. – dvs. 304,95 kr. eller 38,1% under LEGOs vejledende pris på 799,95 kr.

Butik
Lagerstatus
Prisforskel ift. laveste
Prisforskel ift. vejl.
Pr. klods
Pris
 

Byg en tilpasningsegnet Ford Mustang-legetøjsbil

Send børn på en kreativ rejse, hvor de designer deres egen LEGO® Technic Specialdesignet Ford Mustang GT-bil (42236). Byggelegetøjet til drenge og piger fra 10 år omfatter 2 sæt karrosseridele, som kan mikses og matches for at skabe forskellige looks. Der er elementer til et stilfuldt billak-look og en graffiti-inspireret udgave, men stilarterne kan blandes sammen for at skabe et unikt design.Lad børns personlighed komme til udtryk gennem 8 udskiftelige dele til legetøjsbilen: motorhjelmen, frontsplitteren, dørene, tagpanelerne og spoilerne. Og der er mere til! Børn kan bruge tandhjulet på taget til at styre bilen, køre ræs og udforske den 8-cylindrede stempelmotor. Byggesættet med en modelbil er en sjov gaveidé til børn, der elsker iøjnefaldende køretøjer.Byg med selvtillid ved hjælp af LEGO Builder appen, hvor børn kan zoome, dreje i 3D og følge deres fremskridt med letforståelig digital vejledning. Byg-selv-sættet omfatter 973 elementer.

Prisudvikling for LEGO Technic: Specialdesignet Ford Mustang GT-bil

Grafen herunder viser prisudviklingen for LEGO Technic-sættet Specialdesignet Ford Mustang GT-bil (modelnr. 42236). Den sorte linje viser den billigste pris for sættet på den pågældende dag.

Laveste pris på dagen

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange butikker har LEGO 42236 - Specialdesignet Ford Mustang GT-bil på lager?

40 ud af 41 butikker har sættet på lager lige nu.

Hvor er LEGO 42236 - Specialdesignet Ford Mustang GT-bil billigst?

Klodskassen har sættet billigst i øjeblikket til 495,00 kr.

Hvad er aldersanbefalingen for LEGO 42236 - Specialdesignet Ford Mustang GT-bil?

Sættet anbefales til alderen 10 år og opefter.

Hvor mange klodser indeholder LEGO 42236 - Specialdesignet Ford Mustang GT-bil?

Sættet består af 973 klodser.

Specifikationer

Modelnr.
42236
Navn
Specialdesignet Ford Mustang GT-bil
Vejl. pris
Laveste pris netop nu
Laveste pris nogensinde
119,95 kr. hos Eurotoys (9. september 2026).
Rabatgruppe
Alder
10+
Antal klodser
973
Antal minifigurer
Ingen
Dimensioner
—
Udgivelsesdato
23. april 2026
EAN
5702018067567
Tilføjet på brickzone
25. april 2026