LEGO Classic 11038: Farverig kreativ klodskasse

Vejl. pris 449,95 kr.
Fra 329,00 kr. - 27%
På lager hos
0 / 1 butikker
Prisen er omkring gennemsnittet
270 kr. 399 kr.

Prissammenligning for LEGO Classic: Farverig kreativ klodskasse

I tabellen herunder giver vi dig de bedste danske priser på LEGO Classic-sættet Farverig kreativ klodskasse (modelnr. 11038). I øjeblikket sælges sættet hos 1 dansk shop og lige nu får du LEGO Classic: Farverig kreativ klodskasse billigst hos CS MEGASTORE; her koster det 329,00 kr. – dvs. 120,95 kr. eller 26,9% under LEGOs vejledende pris på 449,95 kr.

LEGO Classic-sættet Farverig kreativ klodskasse er udgået af LEGOs sortiment, så der er stor risiko for at det snart bliver udsolgt hos forhandlerne.

Butik
Lagerstatus
Prisforskel ift. laveste
Prisforskel ift. vejl.
Pr. klods
Pris
 

LEGO® Classic æske sprængfyldt med byggeklodser og elementer

LEGO® Classic Farverig kreativ klodskasse (11038) er en spændende blanding af LEGO klodser og elementer, og sættet er propfyldt med idéer og inspiration til piger og drenge fra 4 år. Børn, der er vilde med kreativt byggeri, vil elske det iøjnefaldende udvalg af farverige klodser og byggelegetøj i den sjove klodskasse.10 seje stykker byggelegetøj sætter børn i gang: hest, gulerodsvogn, kirsebær, boombox, roterende vindmølle, skateboard, sky, sommerfugl, kylling og guitar. Derefter kan børn medde medfølgende idéer bygge endnu mere legetøj, bl.a. fly, enhjørning, modelhus, blomst, is, bil, træ og et alternativt skateboard. De kan blande klodserne igen for at skifte farve, form og størrelse og bytte om på døre, vinduer, hjul, planter, øjneog gennemsigtige elementer for at skabe deres egne unikke modeller.LEGO Classic legetøj er fyldt med idéer og inspiration, og forældre kan dele sjove byggeoplevelser og udviklingsmæssige milepæle med deres børn.

Prisudvikling for LEGO Classic: Farverig kreativ klodskasse

Grafen herunder viser prisudviklingen for LEGO Classic-sættet Farverig kreativ klodskasse (modelnr. 11038). Den sorte linje viser den billigste pris for sættet på den pågældende dag.

LEGO Classic-sættet Farverig kreativ klodskasse er udgået hos LEGO og vi forventer ikke at prisen kommer til at falde.

Laveste pris på dagen

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange butikker har LEGO 11038 - Farverig kreativ klodskasse på lager?

Ingen af de 1 butikker vi overvåger har sættet på lager i øjeblikket.

Hvor er LEGO 11038 - Farverig kreativ klodskasse billigst?

CS MEGASTORE har sættet billigst i øjeblikket til 329,00 kr.

Hvad er aldersanbefalingen for LEGO 11038 - Farverig kreativ klodskasse?

Sættet anbefales til alderen 4 år og opefter.

Hvor mange klodser indeholder LEGO 11038 - Farverig kreativ klodskasse?

Sættet består af 850 klodser.

Specifikationer

Modelnr.
11038
Navn
Farverig kreativ klodskasse
Vejl. pris
Laveste pris netop nu
Laveste pris nogensinde
269,97 kr. hos LEGO (28. november 2025).
Rabatgruppe
Alder
4+
Antal klodser
850
Antal minifigurer
Ingen
Dimensioner
Udgivelsesdato
30. november 2023
Udgået
24. januar 2026
EAN
5702017598833