LEGO City 60108: Brandvæsnets udrykningsenhed

Vejl. pris 250,00 kr.
Fra 1.299,00 kr.
På lager hos
1 / 1 butikker
Prisen har aldrig været højere
874 kr. 1.299 kr.

Prissammenligning for LEGO City: Brandvæsnets udrykningsenhed

I tabellen herunder giver vi dig de bedste danske priser på LEGO City-sættet Brandvæsnets udrykningsenhed (modelnr. 60108). I øjeblikket sælges sættet hos 1 dansk shop og lige nu får du LEGO City: Brandvæsnets udrykningsenhed billigst hos CDON; her koster det 1.299,00 kr.

LEGO City-sættet Brandvæsnets udrykningsenhed er udgået af LEGOs sortiment, så der er stor risiko for at det snart bliver udsolgt hos forhandlerne.

Butik
Lagerstatus
Prisforskel ift. laveste
Prisforskel ift. vejl.
Pr. klods
Pris
 

Ring efter hjælp fra brandvæsnets udrykningsenhed!

Vær en del af holdet, der beskytter LEGO® City i nødsituationer. Brandvæsnets udrykningsenhed har en helikopter, der kan bære vandelementer i en tank og smide dem over branden via lastrumsdørene, samt en motorcykel med en brandslukker og en container med et tagelement, der roterer, når det rammes af vandelementerne, så branden slukkes. Tre minifigurer medfølger: pilot, brandmand og arbejdsmand.

Prisudvikling for LEGO City: Brandvæsnets udrykningsenhed

Grafen herunder viser prisudviklingen for LEGO City-sættet Brandvæsnets udrykningsenhed (modelnr. 60108). Den sorte linje viser den billigste pris for sættet på den pågældende dag.

LEGO City-sættet Brandvæsnets udrykningsenhed er udgået hos LEGO og vi forventer ikke at prisen kommer til at falde.

Laveste pris på dagen

Ofte stillede spørgsmål

Hvor mange butikker har LEGO 60108 - Brandvæsnets udrykningsenhed på lager?

Én ud af 1 butikker har sættet på lager lige nu.

Hvor er LEGO 60108 - Brandvæsnets udrykningsenhed billigst?

CDON har sættet billigst i øjeblikket til 1.299,00 kr.

Hvad er aldersanbefalingen for LEGO 60108 - Brandvæsnets udrykningsenhed?

Sættet anbefales til alderen 5 til 12 år.

Hvor mange klodser indeholder LEGO 60108 - Brandvæsnets udrykningsenhed?

Sættet består af 257 klodser.

Specifikationer

Modelnr.
60108
Navn
Brandvæsnets udrykningsenhed
Tema
Vejl. pris
Laveste pris netop nu
Laveste pris nogensinde
874,00 kr. hos Fruugo (2. februar 2026).
Rabatgruppe
Alder
5-12
Antal klodser
257
Antal minifigurer
Ingen
Dimensioner
Udgivelsesdato
31. december 2015
Udgået
30. november 2018
EAN
5702015591874